právě se nacházíte • úvodní stranapředstaveníZlatá vavryska

Zlatá vavryska


neděle - 16. leden 2011 - představení * přidat komentář

Po středeční valné hromadě, která proběhla 12.ledna 2011 v KZ Orfeum, na kterou dorazilo celkem 25 herců, hereček a příznivců našeho souboru, se režisér představení "Sex noci svatojánské" Milan Pučelík rozhodl, učinit analýzu tohoto představení a připravit se tak na Lounské divadlení 2011. On sám toto setkání nazval v emailu jako "Sex na Orlím hnízdě" Což já osobně vůbec nechápu proč. Podával se tatarák připravený rukou naší velitelky souboru Jany Kalové alias Hopkinsové a topinky s česnekem jako od samotného "vůdce". Díky kameře syna pana Skotka jsme pak asi tři hodiny seděli nad samotným představením. Jednalo se o první a druhou kadaňskou reprízu. Každý z přítomných herců (chyběl jen Honza Lojza jako Andrew) se snažil nazýrat na svojí roli kriticky a dělat si patřičné poznámky. Shodli jsme se, že pokud se má člověk koukat sám na sebe, tak se nikdy sám sobě nelíbí. Proto jsem rád, že v této hře nehraji a funguji zde jako nápověda a kulisák. Také proto byl můj papír popsaný ze všech nejvíce... Když skončila práce, začala zábava. Po té, co nás opustila naše nejmladší členka hry Vendulka a míra rumu v Milanově těle překročila určitou mez, začalo představení jednoho herce. Náš milý hostitel se postupem času převtěloval do různých postav. Namátkou bych uvedl jen manekýna, který seznamuje publikum se svým značkovým oblečením nebo zpěváka jazzu, který má ten stejný zlozvyk jako můj zesnulý jmenovec Jackson. Vrcholem večera byl pak kousek, který se sice nepovedl, ale už jen odvaha hrát ve svém obýváku popeláře se svou vlastní popelnicí na tříděný odpad vyvolává bouřlivé ovace, mexickou vlnu nadšení a v sobotu nad ránem i vlnu tsunami v Kadaňské Jeseni. Fotodokumentace z tohoto večera bohužel daleko pokulhává za výkonem a zážitky z tohoto "soustředění", takže se vám všem omlouvám, že vám nemohu poskytnout alespoň tmavé snímky z mobilu. Rád bych ještě citoval první ranní Milanovu větu: "Co si nepamatuju, se nestalo." A na závěr otázka: Cože je to ta zlatá vavryska? Pokud jste tam byli, víte. Pokud jste pozorně četli, tak to pro vás nebude problém. V každém případě zase někdy na "Orlím hnízdě" nashledanou.                                                                   MD

* nahoru

Zde můžete přidat Váš komentář

Momentálně zde není žádný komentář, vložte první ...

Jméno:
Příspěvek:
Kod: itaxlr
 
Představení
Připravujeme tato představení

Žádné představení neplánujeme, zatím...

Repertoár

Škola pomluv


Režie Jan Losenický Napsal Richard B. Sheridan Divadlo Navenek začalo studovat tuto hru v roce 2004. Premiéra proběhla v Kadani koncem roku 2005.

Blázinec v prvním poschodí


Režie tohoto divadelního kusu s tématikou radostí a strastí mladých manželských párů se poprvé chopila Pavlína Košťáková s nemalou pomocí Sabiny Abee Tumpachové.

Duel


Režie tohoto divadelního kusu s tématikou radostí a strastí mladých manželských párů se poprvé chopila Pavlína Košťáková s nemalou pomocí Sabiny Abee Tumpachové.

Fraška o kádi


Fraška o kádi má neznámého tvůrce. Co víme je, že jde o starofrancouzskou farci z XIII. století a že ji přeložil Dr. Otakar Dubský.

Hasištejnské hradní hrátky


Připravil František Červený a Jan Losenický Výlet do historie hradu Hasištejn v roce 2005 Divadlo Navenek připravilo zajímavý víkend pro návštevníky zříceniny hradu Hasištejn. Proběhlo v roce 2005.

Kráska a Zvíře


Režie Jan Losenický Hra podle podle pohádky Františka Hrubína První hra divadla Navenek, která se poprvé hrála 15.10. roku 2004 v Kadani.

Mandragora


Připravil Josef Skotek Napsal Niccolo Machiavelli Divadlo Navenek začalo s přípravou hry koncem roku 2005. Premiéra proběhla v říjnu 2006.

O líných strašidlech


Pohádka „O líných strašidlech“ je vhodná pro děti do pátého ročníku základních škol.

O zlé princezně a třech mandarínech


Představení trvá hodinu a některé děti ke konci už reptaly, ale dospělí v pozornosti vytrvali. A bavili se, slyšet to bylo. Dětem se nejvíce líbil Broskvový Žok a jeho srandičky, rodiče ocenili kamiony s humanitární pomocí, efektní lampiony a vsuvku s potvrzením o legální zlodějině, kterou moderoval Šťastný Hoch.

Pašije


Již několik let naplňují kadaňskou Růžencovou kapli desítky diváků, kteří přišly zhlédnout originální provedení Pašijí, tj. hry vyprávějící o posledních dnech Ježíše Krista. A už nejenom v Kadani.

Případ Grendwal


Režie Milan Pučelík Napsal Pavel Dostál Divadlo Navenek začalo s přípravou hry začátkem roku 2007. Premiéra proběhla 15. února 2008.

První repríza Vernisáže


Vernisáž - první repríza 21.6. 2011

Sex noci svatojánské


V režii Milana Pučelíka se na osamělé farmě odehrává společný víkend tří párů. Excentrický vynálezce Andrew Hobbs (Jan Losenický) s manželkou Adrianou (Jana Kalová), jeho přítel doktor Maxwell Jordán (Jiří Nebeský) s milenkou Dulcy (Vendy Schonfeldová) a renomovaný stárnoucí filozof Dr. Leopold Sturgis (Milan Pučelík) se snoubenkou Ariel (Zuzka Bartošová).

Toulky minulostí Kadaně


Pořádalo město Kadaň ve spolupráci s divadlem Navenek Hradby ožily minulostí v roce 2005 Divadlo Navenek se za potpory městkého úřadu přeneslo do doby renesance a připravilo pro návštevníky mnohá překvapení.

Treperendy


Inscenace Treperend je poctou Carlu Goldonimu k 300. výročí jeho narození.
© 2004 - 2024 Divadlo Navenek Kadaň * Tvorba stránek www.nogod.cz *administrace - blig.cz
Warning: mysql_free_result() expects parameter 1 to be resource, null given in /www/navenek.cz/beta.navenek.cz/index-index.php on line 487