právě se nacházíte • úvodní strana KDK

Konec letošního ročníku KDK 2010


neděle - 30. květen 2010 * 21:15

Posledním představením letošního ročníku KDK bylo uvedení pohádky „O líných strašidlech“ v provedení dospělých hereček souboru Navenek v neděli 30.5. v Orfeu. Návštěva nedělní pohádky byla tradičně velmi hojná. Nedělní pohádky mladé diváky s jejich doprovodem táhnou a vyrůstá nám tak v Kadani nová mladá divácká obec.
» číst celý článek
Fotogaleriefotogalerie je zde * bez komentářů * Fotogalerienahoru

Noc plná sexu v Orfeu


neděle - 30. květen 2010 * 20:46

Jako předposlední soubor se 29.5. na letošní přehlídce KDK 2010 představil domácí divadelní soubor Navenek s hrou Woody Allena „Sex noci svatojánské“. Sex noci svatojánské
» číst celý článek
Fotogaleriefotogalerie je zde * bez komentářů * Fotogalerienahoru

Kadaňské Orfeum okupovali piráti


neděle - 30. květen 2010 * 15:18

Divadlo Ladji Dlouhého z Chomutova v neděli 23.5. opět zahrálo v Kadani v rámci KDK již třetí představení.Tentokrát přijeli zaskočit za mladé divadelníky s Navenku, kteří nemohli uvést svoji pohádku pro náhlé onemocnění jedné členky souboru. Kadaňské Orfeum okupovali piráti
» číst celý článek
Fotogaleriefotogalerie je zde * bez komentářů * Fotogalerienahoru

Pokračování přehlídky divadelních souborů KDK bylo ve dnech 15. a 16.května II.


neděle - 16. květen 2010 * 20:20

Nedělní pohádka o tom proč v Brně na Petrově bijí poledne již v 11 hodin byla připravena nejmladšími členy souboru Navenek pod vedením režisérky J.J.Stupkové, která uvedenou pověst upravila pro divadelní prkna.
» číst celý článek

Pokračování přehlídky divadelních souborů KDK bylo ve dnech 15. a 16.května I.


sobota - 15. květen 2010 * 23:15

Sobotu 15.5. večer se v KZ Orfeum divákům představil divadelní soubor Mlask z Manětína, jednoaktovou komedií Natěrač, kterou napsal Donald Churchill. Pár přistižený při oboustranné manželské nevěře je nucen čelit pomstě zhrzené manželky.
» číst celý článek
Fotogaleriefotogalerie je zde * bez komentářů * Fotogalerienahoru

Divadelní přehlídka ochotnických divadel KDK 2010


úterý - 11. květen 2010 * 08:08

Připravujeme novou hru - Sex Noci Svatojánské


» číst celý článek
bez fotogalerie * Fotogaleriekomentáře 1 * Fotogalerienahoru

Fimfárum


úterý - 7. červen 2009 * 23:23

Posledním představením Kadaňského divadelního května bylo FIMFÁRUM v podání herců z divadelního souboru NAHOĎ z Chomutova.
» číst celý článek
bez fotogalerie * bez komentářů * Fotogalerienahoru

Paní Žižková


pondělí - 6. červen 2009 * 23:19

Paní Žižková Historickou komedii Paní Žižková napsal Ladja Dlouhý a sehráli herci chomutovského souboru Nahoď. Dějepisné znalosti jsou zde přetřásány vtipnou, místy až cimrmanovskou formou. Celá hra se odehrává ve světnici venkovského sídla, kam vozí rytíř Viliš Kemr z Hrdla paní Žižkové špinavé prádlo husitského hejtmana. Dozvídáme se o dění na válečném poli a zároveň máme možnost nahlédnout do soukromí Žižkovy rodiny, do starostí jeho ženy Kateřiny a do pubertálního světa jeho dcery, rovněž Kateřiny. Z rámu k nám občas promlouvá portrét hrdiny z Trocnova a celou situaci má tak možnost komentovat. Ve čtyřech lidech se tak dá rozehrát řada netušených situací, slovních hříček a histrických vtipů. Přestože místy vynechávala videoprojekční technika, diváci se dosyta pobavili a velkým potleskem ocenili výkon mladých herců a hereček.
» číst celý článek
Fotogaleriefotogalerie je zde * bez komentářů * Fotogalerienahoru

Mlhavé vyhlídky 23.5.2009


sobota - 23. květen 2009 * 07:48

Představení Mlhavé vyhlídky vychází z divadelní hry Normana Robbinse Hrobka s vyhlídkou.Jedná se černou komedii,odehrávající se na jednom zašlém staroanglickém panství daleko od civilizace.Život podezřelé rodiny Tombů,která zde léta žije,plyne svým nerušeným tempem až do chvíle,kdy zemře starý pán Tomb a věci se dají do pohybu.Ve vzduchu totiž visí choulostivá otázka Kdo kolik zdědí.
» číst celý článek
bez fotogalerie * bez komentářů * Fotogalerienahoru

Kubovo štěstí


čtvrtek - 21. květen 2009 * 13:46

Na své druhé představení do Kadaně na KDK 2009 přivezl divadelní soubor Divadlo Máj Praha pohádku Kubovo štěstí, kterou napsala Ivanka Vadlejchová. Pohádka, která je náhodou o kamarádství a o lásce.
» číst celý článek
bez fotogalerie * bez komentářů * Fotogalerienahoru
Celkem: 19 Strana 1 z 2 »» »»»»
Představení
Připravujeme tato představení

Žádné představení neplánujeme, zatím...

Repertoár

Škola pomluv


Režie Jan Losenický Napsal Richard B. Sheridan Divadlo Navenek začalo studovat tuto hru v roce 2004. Premiéra proběhla v Kadani koncem roku 2005.

Blázinec v prvním poschodí


Režie tohoto divadelního kusu s tématikou radostí a strastí mladých manželských párů se poprvé chopila Pavlína Košťáková s nemalou pomocí Sabiny Abee Tumpachové.

Duel


Režie tohoto divadelního kusu s tématikou radostí a strastí mladých manželských párů se poprvé chopila Pavlína Košťáková s nemalou pomocí Sabiny Abee Tumpachové.

Fraška o kádi


Fraška o kádi má neznámého tvůrce. Co víme je, že jde o starofrancouzskou farci z XIII. století a že ji přeložil Dr. Otakar Dubský.

Hasištejnské hradní hrátky


Připravil František Červený a Jan Losenický Výlet do historie hradu Hasištejn v roce 2005 Divadlo Navenek připravilo zajímavý víkend pro návštevníky zříceniny hradu Hasištejn. Proběhlo v roce 2005.

Kráska a Zvíře


Režie Jan Losenický Hra podle podle pohádky Františka Hrubína První hra divadla Navenek, která se poprvé hrála 15.10. roku 2004 v Kadani.

Mandragora


Připravil Josef Skotek Napsal Niccolo Machiavelli Divadlo Navenek začalo s přípravou hry koncem roku 2005. Premiéra proběhla v říjnu 2006.

O líných strašidlech


Pohádka „O líných strašidlech“ je vhodná pro děti do pátého ročníku základních škol.

O zlé princezně a třech mandarínech


Představení trvá hodinu a některé děti ke konci už reptaly, ale dospělí v pozornosti vytrvali. A bavili se, slyšet to bylo. Dětem se nejvíce líbil Broskvový Žok a jeho srandičky, rodiče ocenili kamiony s humanitární pomocí, efektní lampiony a vsuvku s potvrzením o legální zlodějině, kterou moderoval Šťastný Hoch.

Pašije


Již několik let naplňují kadaňskou Růžencovou kapli desítky diváků, kteří přišly zhlédnout originální provedení Pašijí, tj. hry vyprávějící o posledních dnech Ježíše Krista. A už nejenom v Kadani.

Případ Grendwal


Režie Milan Pučelík Napsal Pavel Dostál Divadlo Navenek začalo s přípravou hry začátkem roku 2007. Premiéra proběhla 15. února 2008.

První repríza Vernisáže


Vernisáž - první repríza 21.6. 2011

Sex noci svatojánské


V režii Milana Pučelíka se na osamělé farmě odehrává společný víkend tří párů. Excentrický vynálezce Andrew Hobbs (Jan Losenický) s manželkou Adrianou (Jana Kalová), jeho přítel doktor Maxwell Jordán (Jiří Nebeský) s milenkou Dulcy (Vendy Schonfeldová) a renomovaný stárnoucí filozof Dr. Leopold Sturgis (Milan Pučelík) se snoubenkou Ariel (Zuzka Bartošová).

Toulky minulostí Kadaně


Pořádalo město Kadaň ve spolupráci s divadlem Navenek Hradby ožily minulostí v roce 2005 Divadlo Navenek se za potpory městkého úřadu přeneslo do doby renesance a připravilo pro návštevníky mnohá překvapení.

Treperendy


Inscenace Treperend je poctou Carlu Goldonimu k 300. výročí jeho narození.
© 2004 - 2024 Divadlo Navenek Kadaň * Tvorba stránek www.nogod.cz *administrace - blig.cz