právě se nacházíte • úvodní strananovinkyJaro je tu, květen za dveřmi...

Jaro je tu, květen za dveřmi...


pondělí - 25. duben 2011 - novinky * přidat komentář


Určitě znáte velikonoční pondělí. Nevím jak ho trávíte vy, ale já poslední roky dost podobně. Snažím se totiž chodit na koledu. Okruh přátel je víceméně dopředu známý a jasný. Letos jsem ale začal se zpožděním, protože jsem se ráno vracel na kole od kamaráda z Čejkovic, takže moje štace začala až někdy kolem desáté dopoledne. První zastávka patřila mému kamarádovi Petrovi. Tomu jsem už v pátek slíbil, že ho ani letos nevynechám. Probírali jsme dění a nedění v divadle s tím, že on spoléhá na naší květnovou premiéru a já spoléhám na jejich květnovou premiéru. Výsledku jsme se nakonec nedobrali. Nám to ale nevadí, my to nerežírujem, my v tom jenom hrajem. Moje další kroky vedly ke "Kozoušce", dalo by se říci. Kozouška a její pohostinnost byli hlavními pilíři úspěchu hry, jejíž název se teď bojím vyslovit. Po této návštěvě jsem si asi na 4 a půl hodiny odskočil o dva domy dále (budeš pykat stále), kde jsem nečekaně potkal spolužačku ze základní školy. Vím že ryba a návštěva musí třetí den pryč, odebral jsem se o půl páté na oběd, přičemž jsem se stavěl ještě u našeho režiséra a jeho choti, kteří ze mě měli radost přesně takovou, jakou jsem očekával. Tím měně pak moje máti, která na mě s obědem čekala celé odpoledne... Taktéž se mě nedočkala letos naše principálka. Tímto se jí omlouvám. Příští rok nepojedu po ránu na kole, sestavím si přesný harmonogram návštěv, časy příchodů a odchodů. V případě nedodržení svých vlastních nařízení si budu dávat nějaké přiměřené penále. V každé případě se na vás v květnu těším. Ať už jako v premiéřé "jejich" nebo v "tý naší". MD

* nahoru

Zde můžete přidat Váš komentář

( 1) Honza * pondělí - 25.04 2011 v 23:30
No, koledníka v půl pátý odpoledne jsme fakt nečekali, ale seš hodnej, že ses stavil, zas tak dlouhos neprudil :-)
( 2) MD * úterý - 26.04 2011 v 22:15
Mám rád překvapení. Jsem spíše jeho strůjce než příjemce. Pár osob nepřekvapím asi nikdy ničím, ale tam, kde cítím úrodnou půdu příjdu i v půl pátý v roli opilého koledníka. Nepotřebuju text ani kostým. Stačí zazvonit u těch správných dveří...Správných dveří.
Jméno:
Příspěvek:
Kod: w6snab
 
Představení
Připravujeme tato představení

Žádné představení neplánujeme, zatím...

Repertoár

Škola pomluv


Režie Jan Losenický Napsal Richard B. Sheridan Divadlo Navenek začalo studovat tuto hru v roce 2004. Premiéra proběhla v Kadani koncem roku 2005.

Blázinec v prvním poschodí


Režie tohoto divadelního kusu s tématikou radostí a strastí mladých manželských párů se poprvé chopila Pavlína Košťáková s nemalou pomocí Sabiny Abee Tumpachové.

Duel


Režie tohoto divadelního kusu s tématikou radostí a strastí mladých manželských párů se poprvé chopila Pavlína Košťáková s nemalou pomocí Sabiny Abee Tumpachové.

Fraška o kádi


Fraška o kádi má neznámého tvůrce. Co víme je, že jde o starofrancouzskou farci z XIII. století a že ji přeložil Dr. Otakar Dubský.

Hasištejnské hradní hrátky


Připravil František Červený a Jan Losenický Výlet do historie hradu Hasištejn v roce 2005 Divadlo Navenek připravilo zajímavý víkend pro návštevníky zříceniny hradu Hasištejn. Proběhlo v roce 2005.

Kráska a Zvíře


Režie Jan Losenický Hra podle podle pohádky Františka Hrubína První hra divadla Navenek, která se poprvé hrála 15.10. roku 2004 v Kadani.

Mandragora


Připravil Josef Skotek Napsal Niccolo Machiavelli Divadlo Navenek začalo s přípravou hry koncem roku 2005. Premiéra proběhla v říjnu 2006.

O líných strašidlech


Pohádka „O líných strašidlech“ je vhodná pro děti do pátého ročníku základních škol.

O zlé princezně a třech mandarínech


Představení trvá hodinu a některé děti ke konci už reptaly, ale dospělí v pozornosti vytrvali. A bavili se, slyšet to bylo. Dětem se nejvíce líbil Broskvový Žok a jeho srandičky, rodiče ocenili kamiony s humanitární pomocí, efektní lampiony a vsuvku s potvrzením o legální zlodějině, kterou moderoval Šťastný Hoch.

Pašije


Již několik let naplňují kadaňskou Růžencovou kapli desítky diváků, kteří přišly zhlédnout originální provedení Pašijí, tj. hry vyprávějící o posledních dnech Ježíše Krista. A už nejenom v Kadani.

Případ Grendwal


Režie Milan Pučelík Napsal Pavel Dostál Divadlo Navenek začalo s přípravou hry začátkem roku 2007. Premiéra proběhla 15. února 2008.

První repríza Vernisáže


Vernisáž - první repríza 21.6. 2011

Sex noci svatojánské


V režii Milana Pučelíka se na osamělé farmě odehrává společný víkend tří párů. Excentrický vynálezce Andrew Hobbs (Jan Losenický) s manželkou Adrianou (Jana Kalová), jeho přítel doktor Maxwell Jordán (Jiří Nebeský) s milenkou Dulcy (Vendy Schonfeldová) a renomovaný stárnoucí filozof Dr. Leopold Sturgis (Milan Pučelík) se snoubenkou Ariel (Zuzka Bartošová).

Toulky minulostí Kadaně


Pořádalo město Kadaň ve spolupráci s divadlem Navenek Hradby ožily minulostí v roce 2005 Divadlo Navenek se za potpory městkého úřadu přeneslo do doby renesance a připravilo pro návštevníky mnohá překvapení.

Treperendy


Inscenace Treperend je poctou Carlu Goldonimu k 300. výročí jeho narození.
© 2004 - 2024 Divadlo Navenek Kadaň * Tvorba stránek www.nogod.cz *administrace - blig.cz
Warning: mysql_free_result() expects parameter 1 to be resource, null given in /www/navenek.cz/beta.navenek.cz/index-index.php on line 487