právě se nacházíte • úvodní stranarepertoárPrvní repríza Vernisáže

První repríza Vernisáže


úterý - 31. květen 2011 - repertoár * přidat komentář

Dřív než sklidíme kulisy a budeme se věnovat prázdninám, bude dobré zopakovat to, co se povedlo na premiéře. Ještě ani nevíme, zda se bude hrát na Střelnici nebo v Orfeu. Anebo se to ví a já to nevím... MD
Omlouvám se dopředu, ale před časem jsem někomu vysvětloval, že ochotnické divadlo není ani tak o hraní jako spíše o ochotě, čase a někdy i odříkání. Představte si divadlo o třech hercích a jednom režisérovi. Všichni se znají. Tak šest let minimálně. Každý má mimo divadlo samozřejmě své povinnosti, určitě i koníčky. Jako třeba já. A do toho všeho zazní termín zkoušky, který musí zastihnout všechny v dobré náladě, připravenosti a ochotě vytvářet nové hodnoty... Tomu přece ale nevěříte. Čím víc osob režisér obsadí, tím větší trampoty má na zkouškách. Jsem rád, že ve Vernisáži hrajeme jenom tři, všichni se snažíme vyjít těm ostatním a snažíme se, aby naše zkoušky stály k něčemu... Tomu přece ale nevěříte. My od zítřka zkoušíme na první reprízu: pátek, neděle, pondělí, úterý... Tomu přece ale věříte! Proto příjďte v úterý od 19 hodin do KZ Orfeum.          
MDt

* nahoru

Zde můžete přidat Váš komentář

( 1) Rejža * středa - 01.06 2011 v 18:57
Kulisy jsou v šatně na Střelnici, ale já bych je docela rád převezl do Orfea a zkusil to tam, atmosféra by tím mohla získat. Tedy: v Orfeu!
( 2) Michal od Věry * pátek - 03.06 2011 v 00:30
Jinak jsem dnes obdržel další kladné ohlasy, a sice celé dva. Takže stále čekám na ty negativní, které nám určitě "dají různé podněty, jak bychom se mohli zlepšit".
( 3) Abeen * pondělí - 06.06 2011 v 09:08
Božínku, nemůžete to zahrát někdy o víkendu? Na premiéru jsem měla zkoušku, teď zase musím být v práci... :/
( 4) Nebojse * úterý - 07.06 2011 v 23:34
Budeme to hrát i po bytech. Tři stovky za představení. Pro Tebe třeba jen za účást a za režijní náklady...Vzhledem k tomu, že Bedřich nepije, Věra jen kouří, rejža je momentálně nenáročný, budu se snažit všechny náklady strhnout na sebe. :-))
Jméno:
Příspěvek:
Kod: hnt8po
 
Představení
Připravujeme tato představení

Žádné představení neplánujeme, zatím...

Repertoár

Škola pomluv


Režie Jan Losenický Napsal Richard B. Sheridan Divadlo Navenek začalo studovat tuto hru v roce 2004. Premiéra proběhla v Kadani koncem roku 2005.

Blázinec v prvním poschodí


Režie tohoto divadelního kusu s tématikou radostí a strastí mladých manželských párů se poprvé chopila Pavlína Košťáková s nemalou pomocí Sabiny Abee Tumpachové.

Duel


Režie tohoto divadelního kusu s tématikou radostí a strastí mladých manželských párů se poprvé chopila Pavlína Košťáková s nemalou pomocí Sabiny Abee Tumpachové.

Fraška o kádi


Fraška o kádi má neznámého tvůrce. Co víme je, že jde o starofrancouzskou farci z XIII. století a že ji přeložil Dr. Otakar Dubský.

Hasištejnské hradní hrátky


Připravil František Červený a Jan Losenický Výlet do historie hradu Hasištejn v roce 2005 Divadlo Navenek připravilo zajímavý víkend pro návštevníky zříceniny hradu Hasištejn. Proběhlo v roce 2005.

Kráska a Zvíře


Režie Jan Losenický Hra podle podle pohádky Františka Hrubína První hra divadla Navenek, která se poprvé hrála 15.10. roku 2004 v Kadani.

Mandragora


Připravil Josef Skotek Napsal Niccolo Machiavelli Divadlo Navenek začalo s přípravou hry koncem roku 2005. Premiéra proběhla v říjnu 2006.

O líných strašidlech


Pohádka „O líných strašidlech“ je vhodná pro děti do pátého ročníku základních škol.

O zlé princezně a třech mandarínech


Představení trvá hodinu a některé děti ke konci už reptaly, ale dospělí v pozornosti vytrvali. A bavili se, slyšet to bylo. Dětem se nejvíce líbil Broskvový Žok a jeho srandičky, rodiče ocenili kamiony s humanitární pomocí, efektní lampiony a vsuvku s potvrzením o legální zlodějině, kterou moderoval Šťastný Hoch.

Pašije


Již několik let naplňují kadaňskou Růžencovou kapli desítky diváků, kteří přišly zhlédnout originální provedení Pašijí, tj. hry vyprávějící o posledních dnech Ježíše Krista. A už nejenom v Kadani.

Případ Grendwal


Režie Milan Pučelík Napsal Pavel Dostál Divadlo Navenek začalo s přípravou hry začátkem roku 2007. Premiéra proběhla 15. února 2008.

První repríza Vernisáže


Vernisáž - první repríza 21.6. 2011

Sex noci svatojánské


V režii Milana Pučelíka se na osamělé farmě odehrává společný víkend tří párů. Excentrický vynálezce Andrew Hobbs (Jan Losenický) s manželkou Adrianou (Jana Kalová), jeho přítel doktor Maxwell Jordán (Jiří Nebeský) s milenkou Dulcy (Vendy Schonfeldová) a renomovaný stárnoucí filozof Dr. Leopold Sturgis (Milan Pučelík) se snoubenkou Ariel (Zuzka Bartošová).

Toulky minulostí Kadaně


Pořádalo město Kadaň ve spolupráci s divadlem Navenek Hradby ožily minulostí v roce 2005 Divadlo Navenek se za potpory městkého úřadu přeneslo do doby renesance a připravilo pro návštevníky mnohá překvapení.

Treperendy


Inscenace Treperend je poctou Carlu Goldonimu k 300. výročí jeho narození.
© 2004 - 2024 Divadlo Navenek Kadaň * Tvorba stránek www.nogod.cz *administrace - blig.cz
Warning: mysql_free_result() expects parameter 1 to be resource, null given in /www/navenek.cz/beta.navenek.cz/index-index.php on line 487