právě se nacházíte • úvodní strananovinkyPremiéra "Petruška ženichem"

Premiéra "Petruška ženichem"


pondělí - 3. říjen 2011 - novinky * přidat komentář

Bylo tomu 28.června, kdy se naposled naše divadlo představilo premiérou celovečerní hry nesoucí název Petruška ženichem a to v Orfeu. S nadsázkou můžeme konstatovat, že jde o hru pro děti od sedmi do sto sedmi let. Hlavní roli si ve své doposud životní roli zahrál Miroslav Metlický, který bavil obecenstvo především umem pantomimy, výrazných gest, zvukových výjevů a neopakovatelného šaškovského humoru. V další roli se představil Josef Skotek, jakožto bohatý kupec snažící si provdat svou neteř bohatému ženichovi. Rozkoušnou dívenku si zahrála Markéta Raadová. Ženicha neboli zámožného doktora si střihnul Daniel Kyška. V dalších rolí se představili Petr Peti, který dokázal  stvárnit hned tři charaktery na pódiu, a to cikána, policistu a čerta, Michal Písecký společně s Richardem Sukovičem sehráli celého, avšak pomalu se „rozpadajícího“ se koně. Celá  hra by ani nevznikla nebýt našeho šarmantího, vždy ve střehu režírujícího, režiséra Lukáše Gavendy, který ve spolupráci s naší kostymérkou, Ritou Tozauerovou, vytvořil kouzelnou podobu kostýmů. V tomto případě patří hlavní díky Ritě, která vše pracně ušila a tímto si zajistila doživotní smlouvu a spolupráci s naších divalem ;o).  Poslední zmínku a díky si též zaslouží hudební doprovod, který zajistila Alenka Benešová s Luciíí Zušťákovou, dáma a dívka ze základní umělecké školy tady v Kadani.

Jsem si vědom toho, že jsem nezmínil samotný děj či popis hry. Chci tímto nalákat diváky,aby se sami přišli podívat na hru a zhodnotit ji sami. Reprízu plánujeme koncem října zde v Orfeu. Jako lákadlo předkládám fotky ze samotné premiéry. Je to ovšem pouhý zlomek veselohry, ve které se všichni herci opravdu vyřádili.

DK

* nahoru

Zde můžete přidat Váš komentář

( 1) MDT * úterý - 04.10 2011 v 22:32
Kucíí, proč ste tak upoceníí ??
( 2) Lukáš * neděle - 06.11 2011 v 12:19
Prostě na jevišti makaj´;o)
Jméno:
Příspěvek:
Kod: 9qo166
 
Představení
Připravujeme tato představení

Žádné představení neplánujeme, zatím...

Repertoár

Škola pomluv


Režie Jan Losenický Napsal Richard B. Sheridan Divadlo Navenek začalo studovat tuto hru v roce 2004. Premiéra proběhla v Kadani koncem roku 2005.

Blázinec v prvním poschodí


Režie tohoto divadelního kusu s tématikou radostí a strastí mladých manželských párů se poprvé chopila Pavlína Košťáková s nemalou pomocí Sabiny Abee Tumpachové.

Duel


Režie tohoto divadelního kusu s tématikou radostí a strastí mladých manželských párů se poprvé chopila Pavlína Košťáková s nemalou pomocí Sabiny Abee Tumpachové.

Fraška o kádi


Fraška o kádi má neznámého tvůrce. Co víme je, že jde o starofrancouzskou farci z XIII. století a že ji přeložil Dr. Otakar Dubský.

Hasištejnské hradní hrátky


Připravil František Červený a Jan Losenický Výlet do historie hradu Hasištejn v roce 2005 Divadlo Navenek připravilo zajímavý víkend pro návštevníky zříceniny hradu Hasištejn. Proběhlo v roce 2005.

Kráska a Zvíře


Režie Jan Losenický Hra podle podle pohádky Františka Hrubína První hra divadla Navenek, která se poprvé hrála 15.10. roku 2004 v Kadani.

Mandragora


Připravil Josef Skotek Napsal Niccolo Machiavelli Divadlo Navenek začalo s přípravou hry koncem roku 2005. Premiéra proběhla v říjnu 2006.

O líných strašidlech


Pohádka „O líných strašidlech“ je vhodná pro děti do pátého ročníku základních škol.

O zlé princezně a třech mandarínech


Představení trvá hodinu a některé děti ke konci už reptaly, ale dospělí v pozornosti vytrvali. A bavili se, slyšet to bylo. Dětem se nejvíce líbil Broskvový Žok a jeho srandičky, rodiče ocenili kamiony s humanitární pomocí, efektní lampiony a vsuvku s potvrzením o legální zlodějině, kterou moderoval Šťastný Hoch.

Pašije


Již několik let naplňují kadaňskou Růžencovou kapli desítky diváků, kteří přišly zhlédnout originální provedení Pašijí, tj. hry vyprávějící o posledních dnech Ježíše Krista. A už nejenom v Kadani.

Případ Grendwal


Režie Milan Pučelík Napsal Pavel Dostál Divadlo Navenek začalo s přípravou hry začátkem roku 2007. Premiéra proběhla 15. února 2008.

První repríza Vernisáže


Vernisáž - první repríza 21.6. 2011

Sex noci svatojánské


V režii Milana Pučelíka se na osamělé farmě odehrává společný víkend tří párů. Excentrický vynálezce Andrew Hobbs (Jan Losenický) s manželkou Adrianou (Jana Kalová), jeho přítel doktor Maxwell Jordán (Jiří Nebeský) s milenkou Dulcy (Vendy Schonfeldová) a renomovaný stárnoucí filozof Dr. Leopold Sturgis (Milan Pučelík) se snoubenkou Ariel (Zuzka Bartošová).

Toulky minulostí Kadaně


Pořádalo město Kadaň ve spolupráci s divadlem Navenek Hradby ožily minulostí v roce 2005 Divadlo Navenek se za potpory městkého úřadu přeneslo do doby renesance a připravilo pro návštevníky mnohá překvapení.

Treperendy


Inscenace Treperend je poctou Carlu Goldonimu k 300. výročí jeho narození.
© 2004 - 2024 Divadlo Navenek Kadaň * Tvorba stránek www.nogod.cz *administrace - blig.cz
Warning: mysql_free_result() expects parameter 1 to be resource, null given in /www/navenek.cz/beta.navenek.cz/index-index.php on line 487