právě se nacházíte • úvodní strana

Premiéry hry Případ Grendwal


sobota - 16. únor 2008 * 17:40 - novinky

Premiéra hry Případ Grendwal Ochotnické kadaňské divadlo Navenek uvedlo v pátek 15. února od 19. hodin premiéru hry Případ Grendwal. Tato detektivní komedie z 30. let pochází z pera Pavla Dostála a nyní se režisérské taktovky ujal Milan Pučelík. Premiéra se setkala s velkým ohlasem ze strany návštěvníků, kteří KZ Orfeum zcela zaplnili do poslední židle. Poprvé byl také použit živý hudební klavírní doprovod, kterého se ujala Jana Kubernátová. Zhruba za měsíc se diváci mohou těšit na reprízu. Vyzpovídali jsme režiséra Milana Pučelíka, pro kterého byl Případ Grendwal vůbec první režisérská zkušenost.
» číst celý článek
bez fotogalerie * bez komentářů * Fotogalerienahoru

3. soustředění v Libici ... 22. - 24. září 2006


neděle - 24. září 2007 * 14:12 - novinky

3. soustředění v Libici ... 22. - 24. září 2006 Festival Divadelní babí léto, který se koná v Libici nad Cidlinou každé září, přiláká vždy ty nejlepší ochotnické soubory z celé naší vlasti. Není proto náhoda, že se ho i my zúčastňujeme již několik let (třebaže zatím pouze z přítmí sálu). Víkend zde strávený jsme ale zároveň využili k práci na premiéře Mandragory, což je všemi očekávaný vrchol divadelní sezóny (přinejmenším na Kadaňsku). Samozřejmě že nezanedbatelným přínosem této akce bylo i utužování přátelského kolektivu, což si zejména přítomní muži velmi pochvalovali.
» číst celý článek
bez fotogalerie * Fotogalerie komentáře ( 1 ) * Fotogalerienahoru

Navenek připravuje další hru


středa - 5. srpen 2007 * 14:06 - novinky

Navenek připravuje další hru Do repertoáru kadaňského divadla Navenek opět přibude na podzim další hra. Pod taktovkou režiséra Josefa Skotka v současné době nacvičuje italskou satirickou komedii od Niccola Machiavelliho „Mandragora“.
» číst celý článek
bez fotogalerie * bez komentářů * Fotogalerienahoru

Nejenom kulturou živ je člověk


sobota - 16. červen 2007 * 13:48 - novinky

Nejenom kulturou živ je člověk Dnes jsme se zůčastnili fotbalového turnaje v malé kopané, který se konal v Kadani. Náš devítičlenný tým jsme vybrali z naší bohaté členské základny. Je až k neuvěření, že i když jsme vybrali opravdu ty nejlepší z nejlepších, skončili jsme poslední. Ale myslím že nebudu daleko od pravdy, když prohlásím, že jsme si turnaj opravdu užili. A diváci, kteří sledovali naše utkání, určitě také. A o to nám jde především, o pobavení diváků... Na konci turnaje jsme ještě vystoupili s hrou MANDRAGORA, ale bohužel jsem ji pro nepřízeň počasí odehráli z poloviny.
» číst celý článek
bez fotogalerie * bez komentářů * Fotogalerienahoru

Mandragora v Klášterci


pátek - 8. květen 2007 * 14:38 - novinky

Mandragora v Klášterci Hru "Mandragora" od N.Machiavelliho se pokoušel nazkoušet již v roce 1988 v kláštereckém souboru Klas známý chomutovský ochotník J. Griml. Bohužel už dnes není známo proč se uvedení hry na scénu neuskutečnilo. Další pokus byl učiněn v roce 1998, kdy nastala v Klasu mírná krize, kterou vyřešili spoluprací s P. Fialou uvedením hry "Bistro a neb nesmrtelní". Teprve v souboru Navenek se dočkala "Mandragora" nastudování a předvedení na Kláštereckých divadelních žních, na prkna která znamenají svět.
» číst celý článek
bez fotogalerie * bez komentářů * Fotogalerienahoru
Celkem: 95 Strana 10 z 10 «««« ««
O zlé princezně a třech mandarínech


» celá fotogalerie je zde
O zlé princezně a třech mandarínech
O zlé princezně a třech mandarínech O zlé princezně a třech mandarínech O zlé princezně a třech mandarínech O zlé princezně a třech mandarínech O zlé princezně a třech mandarínech
Představení
Připravujeme tato představení

Žádné představení neplánujeme, zatím...

Repertoár

Škola pomluv


Režie Jan Losenický Napsal Richard B. Sheridan Divadlo Navenek začalo studovat tuto hru v roce 2004. Premiéra proběhla v Kadani koncem roku 2005.

Blázinec v prvním poschodí


Režie tohoto divadelního kusu s tématikou radostí a strastí mladých manželských párů se poprvé chopila Pavlína Košťáková s nemalou pomocí Sabiny Abee Tumpachové.

Duel


Režie tohoto divadelního kusu s tématikou radostí a strastí mladých manželských párů se poprvé chopila Pavlína Košťáková s nemalou pomocí Sabiny Abee Tumpachové.

Fraška o kádi


Fraška o kádi má neznámého tvůrce. Co víme je, že jde o starofrancouzskou farci z XIII. století a že ji přeložil Dr. Otakar Dubský.

Hasištejnské hradní hrátky


Připravil František Červený a Jan Losenický Výlet do historie hradu Hasištejn v roce 2005 Divadlo Navenek připravilo zajímavý víkend pro návštevníky zříceniny hradu Hasištejn. Proběhlo v roce 2005.

Kráska a Zvíře


Režie Jan Losenický Hra podle podle pohádky Františka Hrubína První hra divadla Navenek, která se poprvé hrála 15.10. roku 2004 v Kadani.

Mandragora


Připravil Josef Skotek Napsal Niccolo Machiavelli Divadlo Navenek začalo s přípravou hry koncem roku 2005. Premiéra proběhla v říjnu 2006.

O líných strašidlech


Pohádka „O líných strašidlech“ je vhodná pro děti do pátého ročníku základních škol.

O zlé princezně a třech mandarínech


Představení trvá hodinu a některé děti ke konci už reptaly, ale dospělí v pozornosti vytrvali. A bavili se, slyšet to bylo. Dětem se nejvíce líbil Broskvový Žok a jeho srandičky, rodiče ocenili kamiony s humanitární pomocí, efektní lampiony a vsuvku s potvrzením o legální zlodějině, kterou moderoval Šťastný Hoch.

Pašije


Již několik let naplňují kadaňskou Růžencovou kapli desítky diváků, kteří přišly zhlédnout originální provedení Pašijí, tj. hry vyprávějící o posledních dnech Ježíše Krista. A už nejenom v Kadani.

Případ Grendwal


Režie Milan Pučelík Napsal Pavel Dostál Divadlo Navenek začalo s přípravou hry začátkem roku 2007. Premiéra proběhla 15. února 2008.

První repríza Vernisáže


Vernisáž - první repríza 21.6. 2011

Sex noci svatojánské


V režii Milana Pučelíka se na osamělé farmě odehrává společný víkend tří párů. Excentrický vynálezce Andrew Hobbs (Jan Losenický) s manželkou Adrianou (Jana Kalová), jeho přítel doktor Maxwell Jordán (Jiří Nebeský) s milenkou Dulcy (Vendy Schonfeldová) a renomovaný stárnoucí filozof Dr. Leopold Sturgis (Milan Pučelík) se snoubenkou Ariel (Zuzka Bartošová).

Toulky minulostí Kadaně


Pořádalo město Kadaň ve spolupráci s divadlem Navenek Hradby ožily minulostí v roce 2005 Divadlo Navenek se za potpory městkého úřadu přeneslo do doby renesance a připravilo pro návštevníky mnohá překvapení.

Treperendy


Inscenace Treperend je poctou Carlu Goldonimu k 300. výročí jeho narození.
 
© 2004 - 2024 Divadlo Navenek Kadaň * Tvorba stránek www.nogod.cz *administrace - blig.cz